תחומי עיסוק

מגוון רחב של יכולות ותחומי התמחות מאפשרים לנו לספק ללקוחותנו שירותים בעולמות תוכן משפטיים מגוונים.

משרדנו מלווה עסקאות מקרקעין החל מרכישה ומכירה של דירות פרטיות וכלה בפרוייקטים מורכבים. המשרד מעניק יעוץ קודם לעסקה, סיוע בניהול מו”מ,  ליווי העסקה עד לסיומה, ייעוץ בנושא מיסוי מקרקעין ועוד.

רכישת דירת מגורים הינה לרוב אחת ההשקעות הגדולות בחייה של משפחה ואנו מבינות שהחלטה חשובה מסוג זה מחייבת מצד אחד ליווי מקצועי מבוסס ידע וניסיון ומצד שני על הליווי להיות תומך ומאיר עיניים לכל אדם.

למשרדנו נסיון רב בפרוייקטים מיוחדים כגון פינוי-בינוי, תמ”א 38, יזמויות נדל”ן, התחדשות עירונית, עסקאות קומבינציה ועוד.
הכנת חוזים לרכישת ולמכירת דירות, ייצוג משקיעים ויזמים בפרוייקטים של בניה מסוגים שונים, בדיקת חוזים וייעוץ משפטי. במהלך השנים צברנו נסיון יחודי ומעמיק בכל הקשור בתחום מיסוי מקרקעין, הן בעסקאות שבשגרה והן בעסקאות מכר מורכבות ביותר.

כמו כן, אנו ערוכות  לייצוג משפטי של לקוחותיו בבתי משפט, מול לשכות רישום המקרקעין, מינהל מקרקעי ישראל, רשויות מקומיות ורשויות המס, עריכת הסכמי שיתוף, הסכמי מימון וליווי בנקאי, טיפול בענייני משכנתאות ושיעבודים, היטל השבחה, תכנון ובניה, רישוי עסקים ועוד.

משרדנו ערוך ללוות את לקוחותינו בכל צרכיהם העסקיים-משפטיים. אנו מציעות ליווי משפטי מעמיק ומקיף ליזמים ולעסקים קיימים, בכל מעגל החיים של העסק. הידע המשולב שלנו בתחום המסחרי מאפשר לנו להעניק שירות מלא לכל סוגי הלקוחות, חברות עסקיות, חברות הזנק, גופים ציבוריים, עמותות ומלכ”רים וכמובן לקוחות פרטיים. אנו מלוות יזמים עסקיים משלב הרעיון, ראשית הקמת העסק, רישום חברה או עמותה, ועבור דרך גיוסי הון, הכוונה בנושא זכויות יוצרים ופטנטים, עריכת הסכמים מסוגים מגוונים, לרבות הסכמי פיתוח, רכש, ייצור, שיווק, הפצה, מכירה, זכיון, הרשאה (licensing), וכיוצ”ב, ייעוץ משפטי שוטף, ליווי בניהול מו”מ עסקי, בהליכי גישור ובוררויות, וכן במתן שירותי ליטיגציה על כל המשתמע מכך, וכן ליווי עסקאות מיזוג ורכישה.

הקשרים הרבים של משרדנו בעולם העסקי, מאפשרים לנו להפנות את לקוחותנו, במידת הצורך, לנותני שרותים שונים בתחומים חיוניים לשלבי הקמת העסק ולניהולו, כגון שירותים בנושא קניין רוחני, כתיבת תכנית עסקית, ייעוץ שיווקי ואסטרטגי ועוד, וכל זה תוך שימת דגש על ההיבט המשפטי עסקי הרלוונטי.אנו רואות בעולם העסקי בכלל וביזמות עסקית בפרט מנוע צמיחה חשוב לכלכלה הישראלית, ואנו רואות את תפקידנו כיועצות משפטיות במבט רחב על העסק בכללותו, לרבות על מיקומו בשווקים הרלוונטיים.

משרדנו עוסק שנים רבות בתחום דיני העבודה, ומספק ייעוץ וליווי משפטי למעסיקים ולעובדים בכל האספקטים הקשורים לעולם העבודה.

לאורך השנים צברנו ניסיון רב בליווי מנהלות משאבי אנוש ומנהלים במקומות עבודה ובארגונים ואנו ערוכות להעניק לתחום משאבי האנוש את כל הכלים והידע באופן זמין ומהיר בכל שאלה שוטפת.

כמו כן, משרדנו מטפל בעריכת הסכמי עבודה, ניהול מו”מ לקראת חתימת הסכם עבודה, טיפול באספקטים המשפטיים הנוגעים לסיום העסקה, ייעוץ וחוות דעת בכל נושא בתחום דיני העבודה, וליווי משפטי שוטף למעסיקים. כמו כן,  אנו עוסקות  בייצוג בהליכים משפטיים בפני בתי הדין לעבודה, בהליכי שימוע, בוועדות וכיוצ”ב, ליווי משפטי לעסקים בעת שינויים ארגוניים, פירוק חברות וטיפול בזכויות עובדים בעת פירוק חברה.

כמו כן למשרדנו מומחיות ייחודית בתחום משפט העבודה הקיבוצי. אנו מלוות מעסיקים במהלכי התארגנות עובדים, החל ממתן ייעוץ בשלב ההתארגנות הראשוני, במהלך ניהול משא ומתן לצורך חתימה על הסכם קיבוצי מיוחד ועד לחתימתו של הסכם זה, לרבות בסכסוכי עבודה וסכסוכים קיבוציים שמתגלעים בדרך.

העקרונות המנחים אותנו הינם דאגה לקידום האינטרסים העסקיים והכלכליים של המעסיק בד בבד עם דאגה לרווחת העובד, לתגמול הולם ולהוגנות בעולם העבודה.

אנו שומרות לעצמנו פינה ייחודית לקידום מעמד האישה בעולם העבודה בכלל והגנה על נשים המצויות במעגל הפוריות בפרט.

משרדנו מלווה ממונות למניעת הטרדה מינית בארגונים וחברות ופועל לקידום שיח מונע הטרדה.

כמו כן, לאור קידומן של הצעות חוק למניעת התעמרות במקומות עבודה, אנו מלוות תחום זה בשיתוף פעולה עם מומחים בתחום.

בעולם הסייבר בו אנו חיים היום, איסוף מידע על גולשים באמצעות רשת האינטרנט הוא עניין של יום-יום. בין אם המדובר במידע שהגולש מספק מיוזמתו, בין אם המדובר במידע המופק מאיכון של הגולש או מהרגלי הגלישה שלו, ובין המדובר במידע שנמסר לצורך ספציפי, אך נותר שמור במערכת – כמות המידע המצויה בידי חברות מסחריות על כל אחד מאיתנו, מאיינת למעשה את יכולתנו לשלוט בפרטיות שלנו.

בחודש מאי 2018 עתידה להכנס לתוקף, הן באיחוד האירופי והן במדינת ישראל, רגולציה חדשה בנושא הגנה על הפרטיות. התקנות יחייבו חברות מסחריות שבידיהן מידע מסוגים שונים, להגן על פרטיותם של בעלי המידע במגוון דרכים שונות. הפרת החובות החקוקות על פי רגולציה זו, עלולה להשית על החברות המפרות קנסות ענק, עד לגובה של מיליוני אירו.

בשיתוף פעולה עם אתי ברגר, מומחית בתחום הסייבר ודוקטורנטית למשפטים בנושא הגנה על הפרטיות, אנו ערוכות להציע ללקוחותינו שירות משולב, הכולל מיפוי ובחינה של המצב הקיים בחברה, עריכת חוות דעת בדבר השינויים המחוייבים לשם עמידה בתקנות החדשות, מתודולוגיה מובנית לעריכת השינויים הנדרשים, וליווי טכנולוגי ומשפטי של התהליך עד לעמידה בתנאים הרגולטוריים החדשים.

משרדנו מעניק משפטי מקיף לעמותות, חברות לתועלת הציבור, קרנות פילנתרופיות ועסקים חברתיים.

משרדנו מלווה את היזם החברתי משלב הרעיון, דרך ייעוץ בבחירת הדרך הנכונה להתאגדות המיזם אם בדרך של עמותה, חברה לתועלת הציבור או חברה בע”מ בעלת שורת רווח כפול. שיקולי ההתאגדות, היתרונות והחסרונות של כל דרך להתאגד, מובאות בפני היזם החברתי והפתרון לישות המשפטית הנכונה עבור כל יזם ומיזם הינה המיטבית לאור מכלול השיקולים.

הראיה הרחבה שלנו מאפשרת לנו ללוות את המלכ”רים, העמותות והעסקים בחברתיים בשלבים שונים של הדרך ולסייע להם במציאת פתרונות מחוץ לקופסא לבעיות ייחודיות שמאפיינות את המגזר השלישי.

משרדנו מלווה את המלכ”ר או העסק החברתי על צרכיו המגוונים, החל בייעוץ משפטי בנוגע לחוק העמותות/החברות, קבלת פטורים ממס, ליווי בקבלת החלטות משפטיות בניהול דרכו של המלכ”ר או העסק החברתי, ליווי הועד המנהל או הדירקטוריון בהתווית דרכו של המלכ”ר או העסק החברתי, ליווי נושאי המשרה בכל סוגיה משפטית בתחום דיני העמותות ואו נושאים משפטיים נוספים שבהם עוסק משרדנו. כמו כן מלווה משרנו את המלכ”רים באסיפות כלליות, הגשת הדוח”ות השנתיים ופניה למשרדי הממשלה בבקשות לתמיכה. משרדנו מלווה עמותות הנמצאות בהליכי הבראה, ביקורות עומק, הליכי מיזוג ועוד.

שילוב הידע במשרדנו מאפשר לנו להנגיש למלכ”ר ולעסק חברתי שרות משפטי, ידע ומומחיות בתחומים שונים נוספים ובכך להוות עבור מנהלי המלכ”ר והעסק החברתי גון: מסחרי, דיני עבודה ודיני תאגידים – דבר המאפשר לנו להעניק יעוץ מלא, מקיף ומעמיק לכל סוגי המלכ”רים והעמותות.

שמנו לעצמנו מטרה להקדיש מניסיוננו ומרצנו לקידום תחום העסקים החברתיים, מתוך הבנה שלמגזר זה יש חשיבות בבניית חברה טובה יותר וסדר כלכלי נכון. אנו משוכנעות שתחום העסקים החברתיים יגדל בשנים הקרובות, וגאות להיות חלק מיצירת בסיס המידע הראשוני בתחום המשפטי-עסקי של המגזר הרביעי.

 משרדנו מספק שרותי יעוץ משפטי לתאגידים בתחומים שונים. השירות יכול להנתן כליווי למחלקה משפטית קיימת בארגון, או כשירות של יעוץ משפטי (in-house counseling) לחברות שאין להן יועץ משפטי פנימי.

אנו רואות את תפקידו של היועץ המשפטי של הארגון, כתפקיד המשלב הבנה משפטית עם ראיה עסקית רחבה, והיכולת לראות את הארגון בכללותו תוך גיבוש הבנה מעמיקה של צרכי הארגון.
במסגרת שרותי היעוץ מציע משרדנו יעוץ וליווי של דירקטוריון החברה, ועדות המשנה בחברה וליווי ביעוץ להנהלת החברה.
כמו כן במשרדנו ניסיון רב בעריכת הסכמים מגוונים בתחומים שונים – רכש, פיתוח, יעוץ, ייצור, מכירות, הפצה, שיווק, ועוד, ייעוץ בנושא עובדים, יעוץ בנושאי קניין רוחני, ליווי בהתקשרויות לגיוס כספים לתאגיד, לרבות עסקאות מיזוג ורכישה, ליווי במשא ומתן בעסקאות מורכבות, ליווי בהליכי גישור, בוררות, מכרזים, ליטיגציה, וכיו”ב.
מתוך ראיה כוללת זו, אנו פועלות לשימוש בידע המשפטי שלנו על מנת לקדם את עסקיו של הארגון, ולא להציב מכשולים בדרכו. השילוב של הבנה משפטית, נסיון רב שנים בתחום וחשיבה יצירתית, מאפשר מציאת פתרונות מתאימים לבעיות שהארגון נתקל בהן בהתקשרויות השונות.

אפוטרופסות, ירושות ועזבונות – משרדנו מטפל בכל ענייני  הנוגע לצוואות וירושות: עריכת צוואות, הוצאת צו קיום צוואה או צו ירושה, עריכת הסכמי חלוקת עזבון, תכנון מס, רישום צווי הירושה וביצועם וניהול עזבונות. כמו כן מטפל משרדנו בייצוג בבתי המשפט בענייני ירושה, ובכלל זה התנגדויות לקיום צוואות וענייני עזבונות אחרים.

בנוסף משרדנו מייצג את לקוחותיו בבקשה למינוי אפוטרופוס על גוף ורכוש ו במתן שירותי אפוטרופסות לגוף ולרכוש ומטפל נאמנה בלקוחותיו החסויים וליווי בני משפחתם בהליכים הכרוכים בכך.

הסכמי גירושין- משרדנו עורך עבור לקוחותיו הסכמי גירושין בהליך של גישור לגירושין או בהליכי מו"מ. הסכמי הגירושין הנערכים על ידי משרדנו הינם הסכמים מקיפים, המותאמים לצרכי הלקוחות והמשפחה והמתאימים לשרת את הלקוחות לאורך שנים.

הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור, הסכמי חיים משותפים, הסכמי הורות –  משרדנו עורך עבור לקוחותיו הסכמים שונים בתחום המשפחה ובין השאר, הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור, הסכמי חיים משותפים והסכמי הורות וזאת במסגרת פגישות  או הליכי גישור, מתוך הבנה כי קיימת חשיבות רבה להליך המוביל לעריכת ההסכם במסגרת חיי זוגיות או במסגרת מערכת יחסים הורית.

משרדנו מספק שירותי נוטריון בשפות: עברית, אנגלית, צרפתית ופורטוגזית.

בין האישורים שניתן לקבל במשרדנו: אימות חתימה, אישור תרגום, אישור העתק, אישור הצהרה, תעודת חיים, אישור עשיית צוואה, אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין.

משרדנו ערוך לקיים הליכי גישור, הן בתחום המשפחה והן בתחום העסקי.

גישור ארגוני – משרדנו מסייע לארגונים ועסקים שונים ע"י ניהול הליכי גישור ארגוניים במחלוקות קיימות, הכשרת מנהלים לניהול שיח גישורי במסגרת העבודה השוטפת, על מנת לצמצם מחלוקות.

גישור עסקי – משרדנו מסייע ללקוחותיו בגישור בנושאים עסקיים, הן בבניית עסקים משותפים והן במקרים בהם נתגלעו מחלוקות בין שותפים עסקיים. מטרת הגישור הינה לאפשר לצדדים להגיע להסכמות בדרכים פתוחות ויצירתיות, ותוך שמירה על מערכת היחסים בין הצדדים.

גישור גירושין – הליך גישור לגירושין מאפשר לבני זוג ליישב את המחלוקות והקונפליקטים ביניהם, בדרך של שיח, בהסכמה, בהתאם לצרכים האינדיבידואליים והמשפחתיים. במסגרת הליך הגישור באים לידי ביטוי כלל הצרכים המשפחתיים, הן של בני הזוג והן של ילדיהם ובין השאר מגובשת תכנית הורות.  הליך הגישור כולו נערך בליווי של עורכת דין מגשרת ניטרלית אשר תפקידה לסייע ולקדם את בני הזוג.

גישור להסכם ממון –  עריכת הסכם ממון הינה תהליך מורכב, הן מהבחינה המשפטית והן מבחינת מערכת היחסים. משרדנו מציע שרותי גישור לעריכת הסכם ממון, המאפשרים בניית הסכמה בצורה אפקטיבית ונעימה תוך שמירה על מערכת היחסים הזוגית.

משרדנו מספק שירותים לרשויות מקומיות, חברות עירוניות ותאגידי מים וביוב כמו כן, מספק משרדנו שירותים משפטיים לחברות ויחידים בהתנהלותם מול רשויות מקומיות ומול גופים העורכים מכרזים.

בתחום דיני המכרזים, מתמחה משרדנו הן בליווי גופים העורכים ומפרסמים מכרזים והן בליווי מציעים במכרז.

למשרדנו נסיון בייעוץ משפטי לתאגידים עירוניים, ולדירקטוריונים של תאגידים עירוניים.

בנוסף, עורכי הדין במשרדנו הינם בעלי ידע משפטי מקיף בתחום תאגידי המים והביוב ובעלי ניסיון רב הן ביעוץ וליווי תאגידי מים וביוב והן בייצוג חברות ולקוחות פרטיים מול תאגידי המים והביוב.

מאז ומעולם ייצוג בבית המשפט נתפס כחלק הזוהר והמרגש בעבודתם של עורכי הדין. סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה רבות דאגו להעצים את עבודתם של הליטיגטורים וייצרו הילה מיוחדת לתפקידו של הפרקליט המייצג בבית המשפט. כולנו יודעים שהחיים הם לא סרט ועובדה זו רלוונטית מאוד גם בכל מה שקשור לעבודת הליטיגטורים ולבמת בית המשפט.
בכדי לייצג היטב את לקוחותינו בבית המשפט נדרש שילוב של ידע, יכולות, הבנה עסקית וראיה מפוקחת של העולם בכלל ושל העולם הדיוני בפרט.

משרדנו צבר במשך השנים ניסיון רב בייצוג והופעה בכל בתי המשפט בערכאות השונות, ובכללם: בית משפט מחוזי, בית משפט לעניינים מנהליים, בית משפט שלום, בית משפט לענייני משפחה, בית הדין לעבודה, בית המשפט העליון, בג”צ, בוררויות וטריבונלים משפטיים שונים אחרים.

הניסיון לימד אותנו כי לניהול משבר משפטי של לקוחותינו יש מכלול פתרונות אפשרים וכי הליך ליטיגציה מתנהל עוד לפני שהגיע לפתחו של בית המשפט. תפקידו של יועץ משפטי מקצועי הוא לדעת לזהות מהו הרגע שבו משבר משפטי צריך לקבל התייחסות ליטיגטורית ותכנון אסטרטגי הצופה פני עתיד באופן שיצמצם ככל האפשר את הסיכון של הלקוח.

ניסיון בייצוג לקוחות בבתי משפט הינו מרכיב הכרחי בייצוג שאנו מעניקות ללקוחותינו והוא מהווה חלק ממכלול השרותים ההוליסטיים שאנו מעניקות ללקוחותינו.

מקרקעין ונדל"ן: עסקאות מכר, מיסוי מקרקעין, השקעות ויזמות בנדל"ן, התחדשות עירונית

משרדנו מלווה עסקאות מקרקעין החל מרכישה ומכירה של דירות פרטיות וכלה בפרוייקטים מורכבים, ליווי יזמי נדל"ן תמ"א 38 והתחדשות עירונית.
למשרדנו יכולת להעניק ליווי מקיף ומלא בכל עסקת מקרקעין מתחילתה ועד סופה: החל מיעוץ מקדים לעסקה, ניהול המו”מ, יעוץ בנושא מיסוי מקרקעין, חלוקת עזבון, זכויות במקרקעין ועוד, דרך עריכת חוזי המכר ועד לסיום העסקה עם רישומו המלא של הנכס על שם הלקוח/ה.
במשך השנים צברנו ניסיון רב בייצוג משקיעים ויזמים בפרוייקטים של בניה מסוגים שונים ומומחיות ייחודית בתחום מיסוי מקרקעין, הן בעסקאות שבשגרה והן בעסקאות מכר מורכבות ביותר.
כמו כן, משרדנו ערוך לייצוג משפטי של לקוחותיו בבתי משפט, מול לשכות רישום המקרקעין, מינהל מקרקעי ישראל, רשויות מקומיות ורשויות המס, עריכת הסכמי שיתוף, הסכמי מימון וליווי בנקאי, טיפול בענייני משכנתאות ושיעבודים, היטל השבחה, תכנון ובניה, רישוי עסקים ועוד.

את תחום המקרקעין והנדל"ן מלווה במשרדנו  עו"ד קלמי שמילוביץ

משפט מסחרי, תאגידים, מכרזים

תפקידו של היועץ המשפטי המלווה עסק או חברה, הינו תפקיד המשלב הבנה משפטית עם ראיה עסקית רחבה, המחייבת יכולת לראות את הארגון בכללותו והבנה מעמיקה של צרכי הארגון.
הקשרים הרבים של משרדנו בעולם העסקי, מאפשרים לנו ליצור עבור לקוחותינו חיבורים מועילים ומניבים בהיבטים עסקיים ומסחריים.
בעזרת ראיה כוללת זו בשילוב של הבנה משפטית, נסיון רב שנים, רשת קשרים וחשיבה יצירתית, אנו יכולים להעניק ללקוחותינו שירות רחב ומעמיק וליצר להם ערך מוסף בהיבטים רבים.

משרדנו מספק שרותי יעוץ משפטי שוטף לתאגידים, חברות וארגונים מסוגים שונים בכל תחומי המשפט המסחרי, ליווי עסקאות, דיני מכרזים, הגשה למכרזים ועריכת מכרזים עבור לקוחותינו אשר חל עליהם חוק חובת מכרזים, ליווי חברות וארגונים בכל ההיבטים של דיני העבודה, הסכמי עבודה, יחסי עבודה קיבוציים ועוד. השירות שמעניק משרדנו בתחום המסחרי לחברות וארגונים יכול להנתן כליווי למחלקה משפטית קיימת בארגון, או כשירות של יעוץ משפטי (in-house counseling) לחברות שאין להן יועץ משפטי פנימי.

הידע המשולב שלנו בתחום המסחרי מאפשר לנו להעניק שירות מלא לכל סוגי הלקוחות, חברות עסקיות, חברות הזנק, גופים ציבוריים, עמותות ומלכ”רים וכמובן לקוחות פרטיים.
משרדנו מלווה עסקים בהיקפים שונים ובשלבים שונים של העסק או החברה: החל משלב היזמות, הקמת העסק, רישום חברה או עמותה, ועבור דרך גיוסי הון, הכוונה בנושא זכויות יוצרים ופטנטים, עריכת הסכמים מסוגים מגוונים, לרבות הסכמי פיתוח, רכש, ייצור, שיווק, הפצה, מכירה, זכיון, הרשאה (licensing), וכיוצ”ב, ייעוץ משפטי שוטף, דיני עבודה ויחסי עבודה וליווי בניהול מו”מ עסקי, בהליכי גישור ובוררויות, וכן במתן שירותי ליטיגציה על כל המשתמע מכך, וכן ליווי עסקאות מיזוג ורכישה.
כמו כן במשרדנו ניסיון רב בעריכת הסכמים מגוונים בתחומים שונים – רכש, פיתוח, יעוץ, ייצור, מכירות, הפצה, שיווק, ועוד, ייעוץ בנושא עובדים, יעוץ בנושאי קניין רוחני, ליווי בהתקשרויות לגיוס כספים לתאגיד, לרבות עסקאות מיזוג ורכישה, ליווי במשא ומתן בעסקאות מורכבות, ליווי בהליכי גישור, בוררות, מכרזים, ליטיגציה, וכיו"ב.

את התחום המסחרי והיעוץ המשפטי לתאגידים וארגוני מלכ"ר מלוות במשרדנו: עו"ד לאה מילר פורשטט ועו"ד הדסה דיקובסקי רובין.

ליטיגציה, ייצוג בבית המשפט וניהול משברים

מאז ומעולם ייצוג בבית המשפט נתפס כחלק הזוהר והמרגש בעבודתם של עורכי הדין. סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה רבות דאגו להעצים את עבודתם של הליטיגטורים וייצרו הילה מיוחדת לתפקידו של הפרקליט המייצג בבית המשפט. כולנו יודעים שהחיים הם לא סרט ועובדה זו רלוונטית מאוד גם בכל מה שקשור לעבודת הליטיגטורים ולבמת בית המשפט.
בכדי לייצג היטב את לקוחותינו בבית המשפט נדרש שילוב של ידע, יכולות, הבנה עסקית וראיה מפוקחת של העולם בכלל ושל העולם הדיוני בפרט.

משרדנו צבר במשך השנים ניסיון רב בייצוג והופעה בכל בתי המשפט בערכאות השונות, ובכללם: בית משפט מחוזי, בית משפט לעניינים מנהליים, בית משפט שלום, בית משפט לענייני משפחה, בית הדין לעבודה, בית המשפט העליון, בג”צ, בוררויות וטריבונלים משפטיים שונים אחרים.

הניסיון לימד אותנו כי לניהול משבר משפטי של לקוחותינו יש מכלול פתרונות אפשרים וכי הליך ליטיגציה מתנהל עוד לפני שהגיע לפתחו של בית המשפט. תפקידו של יועץ משפטי מקצועי הוא לדעת לזהות מהו הרגע שבו משבר משפטי צריך לקבל התייחסות ליטיגטורית ותכנון אסטרטגי הצופה פני עתיד באופן שיצמצם ככל האפשר את הסיכון של הלקוח.

ניסיון בייצוג לקוחות בבתי משפט הינו מרכיב הכרחי בייצוג שאנו מעניקות ללקוחותינו והוא מהווה חלק ממכלול השרותים ההוליסטיים שאנו מעניקות ללקוחותינו.

דיני עבודה

משרדנו עוסק שנים רבות בתחום דיני העבודה, ומספק ייעוץ וליווי משפטי למעסיקים ולעובדים בכל האספקטים הקשורים לעולם העבודה.

לאורך השנים צברנו ניסיון רב בליווי מנהלות משאבי אנוש ומנהלים במקומות עבודה ובארגונים ואנו ערוכות להעניק לתחום משאבי האנוש את כל הכלים והידע באופן זמין ומהיר בכל שאלה שוטפת.

כמו כן, משרדנו מטפל בעריכת הסכמי עבודה, ניהול מו”מ לקראת חתימת הסכם עבודה, טיפול באספקטים המשפטיים הנוגעים לסיום העסקה, ייעוץ וחוות דעת בכל נושא בתחום דיני העבודה, וליווי משפטי שוטף למעסיקים. כמו כן,  אנו עוסקות  בייצוג בהליכים משפטיים בפני בתי הדין לעבודה, בהליכי שימוע, בוועדות וכיוצ”ב, ליווי משפטי לעסקים בעת שינויים ארגוניים, פירוק חברות וטיפול בזכויות עובדים בעת פירוק חברה.

כמו כן למשרדנו מומחיות ייחודית בתחום משפט העבודה הקיבוצי. אנו מלוות מעסיקים במהלכי התארגנות עובדים, החל ממתן ייעוץ בשלב ההתארגנות הראשוני, במהלך ניהול משא ומתן לצורך חתימה על הסכם קיבוצי מיוחד ועד לחתימתו של הסכם זה, לרבות בסכסוכי עבודה וסכסוכים קיבוציים שמתגלעים בדרך.

העקרונות המנחים אותנו הינם דאגה לקידום האינטרסים העסקיים והכלכליים של המעסיק בד בבד עם דאגה לרווחת העובד, לתגמול הולם ולהוגנות בעולם העבודה.

אנו שומרות לעצמנו פינה ייחודית לקידום מעמד האישה בעולם העבודה בכלל והגנה על נשים המצויות במעגל הפוריות בפרט.

משרדנו מלווה ממונות למניעת הטרדה מינית בארגונים וחברות ופועל לקידום שיח מונע הטרדה.

כמו כן, לאור קידומן של הצעות חוק למניעת התעמרות במקומות עבודה, אנו מלוות תחום זה בשיתוף פעולה עם מומחים בתחום.

עמותות מלכ"רים ועסקים חברתיים

משרדנו מעניק משפטי מקיף לעמותות, חברות לתועלת הציבור, קרנות פילנתרופיות ועסקים חברתיים.

משרדנו מלווה את היזם החברתי משלב הרעיון, דרך ייעוץ בבחירת הדרך הנכונה להתאגדות המיזם אם בדרך של עמותה, חברה לתועלת הציבור או חברה בע"מ בעלת שורת רווח כפול. שיקולי ההתאגדות, היתרונות והחסרונות של כל דרך להתאגד, מובאות בפני היזם החברתי והפתרון לישות המשפטית הנכונה עבור כל יזם ומיזם הינה המיטבית לאור מכלול השיקולים.

הראיה הרחבה שלנו מאפשרת לנו ללוות את המלכ"רים, העמותות והעסקים בחברתיים בשלבים שונים של הדרך ולסייע להם במציאת פתרונות מחוץ לקופסא לבעיות ייחודיות שמאפיינות את המגזר השלישי.

משרדנו מלווה את המלכ"ר או העסק החברתי על צרכיו המגוונים, החל בייעוץ משפטי בנוגע לחוק העמותות/החברות, קבלת פטורים ממס, ליווי בקבלת החלטות משפטיות בניהול דרכו של המלכ"ר או העסק החברתי, ליווי הועד המנהל או הדירקטוריון בהתווית דרכו של המלכ"ר או העסק החברתי, ליווי נושאי המשרה בכל סוגיה משפטית בתחום דיני העמותות ואו נושאים משפטיים נוספים שבהם עוסק משרדנו. כמו כן מלווה משרנו את המלכ"רים באסיפות כלליות, הגשת הדוח"ות השנתיים ופניה למשרדי הממשלה בבקשות לתמיכה. משרדנו מלווה עמותות הנמצאות בהליכי הבראה, ביקורות עומק, הליכי מיזוג ועוד.

שילוב הידע במשרדנו מאפשר לנו להנגיש למלכ"ר ולעסק חברתי שרות משפטי, ידע ומומחיות בתחומים שונים נוספים ובכך להוות עבור מנהלי המלכ"ר והעסק החברתי גון: מסחרי, דיני עבודה ודיני תאגידים – דבר המאפשר לנו להעניק יעוץ מלא, מקיף ומעמיק לכל סוגי המלכ"רים והעמותות.

שמנו לעצמנו מטרה להקדיש מניסיוננו ומרצנו לקידום תחום העסקים החברתיים, מתוך הבנה שלמגזר זה יש חשיבות בבניית חברה טובה יותר וסדר כלכלי נכון. אנו משוכנעות שתחום העסקים החברתיים יגדל בשנים הקרובות, וגאות להיות חלק מיצירת בסיס המידע הראשוני בתחום המשפטי-עסקי של המגזר הרביעי.

ניהול משברים

משבר הינו אירוע שמנהלי הארגון תופסים אותו כאירוע חריג, אשר מאיים על הארגון מבחינת מוניטין ו/או מבחינה מסחרית ופוטנציאל הנזק של האירוע, אם יטופל לא נכון, מהווה סיכון משמעותי לחברה.
משבר עלול להיווצר כתוצאה מבעיה במוצר או בשירות שהחברה משווקת, מהתנהלות לא תקינה, מדליפת אינפורמציה, מתאונה או מחדל שנגרמו כתוצאה מהתנהלות לקויה אולם מניסיוננו הגורם העיקרי למשברים משמעותיים בארגונים הינו הגורם האנושי, היינו עובד, מנהל או נושא משרה בכיר אשר התנהלותו, בין אם ברשלנות ובין אם בזדון, הובילה את הארגון לכדי משבר שמהווה סיכון משמעותי להמשך פעילותה.

באירוע של משבר נדרש טיפול משפטי במספר תחומי מומחיות ושילוב של ראיה עסקית, מסחרית וראיה של תמונת הסיכונים המשפטיים בהיבטי תביעות אפשריות כלפי החברה. בנוסף, באירוע של משבר לרוב נדרש הארגון לנהל מספר חזיתות במקביל גם בתחומים שאינם משפטיים ויש לתת את הדעת על חזיתות אלה גם בראיה משפטית.
טיפול במשבר צריך להיעשות באופן מהיר, תוך ניתוח מכלול הסיכונים, חשיבה צופה פני עתיד ושילוב של דיציפלינות ומומחיות משפטית בתחומים שונים כגון דיני חברות דיני עבודה, דיני לשון הרע, משפט פלילי ולעיתים יש לצרף לטיפול במשבר מומחים מתחום התקשורת, הרגולציה, היעוץ הארגוני, ועוד.
משבר משמעותי יחשוף את החברה לפגיעה בכל המעגלים, לקוחות, ספקים, מוניטין ואמון העובדים במקום עבודתם ועל כן נדרשת חשיבה הוליסטית וראיה מערכתית של כלל המעגלים של החברה ויצירת תיעדוף נכון של גורמי הסיכון והטיפול בהם.
השאיפה בעת הטיפול במשבר היא להמנע ככל האפשר מהגעה להליכים משפטיים בבתי משפט אולם כבר בשלב המוקדם על מנהל המשבר לשקול צעדיו היטב ולנתח את צעדיו מתוך הבנה שהמשבר יגיע בסופו של דבר לדיון בפני ערכאות. על כן ניהול המשבר צריך להעשות  תוך שמירה על תם הלב של הארגון ועל התנהלותו תקינה ומאידך יש לנהל את המשבר בתחכום וליווי נכון ומדויק של הארגון ומנהליו אשר מעורבים ישירות במשבר.

משרדנו צבר בשנים האחרונות ניסיון רב בליווי משברים של חברות וארגונים אשר מצאו את עצמם בסיכון משמעותי.
במסגרת הניסיון שצברנו בניהול משברים פיתחנו שיתופי פעולה עם גורמים נוספים אשר מסייעים ללקוחותינו בשעת משבר כגון: חוקרים פרטיים וחוקרי סייבר, גורמים שלהם ידע ויכולת לנהל משבר מבחינה תקשורתית ובמדיה החברתית ואף למנוע את זליגת המשבר לתקשורת והפצתו ברשת החברתית, יועצים ארגוניים שלהם מומחיות ייחודית בתחום, יועצים משפטים מהתחום הפלילי ועוד.

בשנים האחרונות ליווינו משברים מתחום ההטרדות מיניות, אלימות בארגון, מעילות וגניבות בארגון, דליפת מידע מסחרי, סכסוכים מאיימים בין בעלי מניות ועוד.

דיני פרטיות

בעולם הסייבר בו אנו חיים היום, איסוף מידע על גולשים באמצעות רשת האינטרנט הוא עניין של יום-יום. בין אם המדובר במידע שהגולש מספק מיוזמתו, בין אם המדובר במידע המופק מאיכון של הגולש או מהרגלי הגלישה שלו, ובין המדובר במידע שנמסר לצורך ספציפי, אך נותר שמור במערכת – כמות המידע המצויה בידי חברות מסחריות על כל אחד מאיתנו, מאיינת למעשה את יכולתנו לשלוט בפרטיות שלנו.

בחודש מאי 2018 עתידה להכנס לתוקף, הן באיחוד האירופי והן במדינת ישראל, רגולציה חדשה בנושא הגנה על הפרטיות. התקנות יחייבו חברות מסחריות שבידיהן מידע מסוגים שונים, להגן על פרטיותם של בעלי המידע במגוון דרכים שונות. הפרת החובות החקוקות על פי רגולציה זו, עלולה להשית על החברות המפרות קנסות ענק, עד לגובה של מיליוני אירו.

בשיתוף פעולה עם אתי ברגר, מומחית בתחום הסייבר ודוקטורנטית למשפטים בנושא הגנה על הפרטיות, אנו ערוכות להציע ללקוחותינו שירות משולב, הכולל מיפוי ובחינה של המצב הקיים בחברה, עריכת חוות דעת בדבר השינויים המחוייבים לשם עמידה בתקנות החדשות, מתודולוגיה מובנית לעריכת השינויים הנדרשים, וליווי טכנולוגי ומשפטי של התהליך עד לעמידה בתנאים הרגולטוריים החדשים.

משפט פלילי וייצוג נפגעות עבירה

משפט פלילי: ייעוץ לפני חקירה, ייצוג במעצרים, ייצוג חשודים ונאשמים.

ההליך הפלילי מורכב מכמה שלבים אשר בכל אחד מהם ישנה חשיבות מכרעת לייעוץ וניהול נכון.

בין אם בשלב החקירה, מעצר טרם הגשת כתב אישום, או לאחר הגשת כתב אישום, ייעוץ נכון ואסטרטגיה מתאימה יכולים לעשות את ההבדל.

ייצוג נפגעי ונפגעות עבירה:

ליווי לכל אורך ההליך הפלילי החל מרגע הפגיעה דרך הגשת התלונה, ליווי לכל אורך ההליך המשפטי ועד לגזר דין.

לנפגעי העבירה מעמד שונה בהליך הפלילי מאשר בהליך האזרחי. הם לא צד להליך עצמו ולכן אין להם השפעה ישירה על תוצאות ההליך. ליווי נכון, מאפשר לנפגעי עבירה למצות את זכויותיהם בהליך פלילי הננקט נגד הפוגעים.

לנפגעי עבירה מעמד ייחודי בהליך הפלילי, אך הוא אינו צד להליך. ההליך מעצם הגדרתו מתנהל בין המדינה לנאשם, ונפגע העבירה אינו בעל דין בהליך.

לנפגעי העבירה אין שליטה בנעשה אך יש לקולם חשיבות בהליך, ויש לנפגעי עבירה זכויות שאינן קיימות לעדים או נחקרים אחרים.

ליווי וייעוץ נכון מאפשר לנפגעי עבירה להיות מיודעים באשר לזכויותיהם בהליך הפלילי, הבנה של ההשלכות הנובעות מהליך זה, הבעת עמדה במקומות המתאפשרים מכח חוק, ואף לקבל את הפיצוי המגיע להם.

משרדנו מייצג את המתלוננות בתיק של אייל גולן, אחת הסוהרות במקרה הסרסור בסוהרות בכלא גלבוע, ועוד.

דיני נזיקין

משרדנו עוסק באסטרטגיה משפטית בתיקי נזיקין, ניסוח מכתבי דרישה, כתבי טענות והגשת תביעות, ניהול מו"מ לפשרה וניהול תיקים משפטיים בתחום דיני הנזיקין.

כשירות נלווה עבור לקוחותינו, אנו מלוות את לקוחותנו בייעוץ ותמיכה בהגשת תביעות למוסד לביטוח לאומי.

משפחה

ירושות ועזבונות – אנו ערוכות לטפל בכל ענייני צוואות וירושות: עריכת צוואות, הוצאת צו קיום אפוטרופסות צוואה או צו ירושה, עריכת הסכמי חלוקת עזבון, תכנון מס, רישום צווי הירושה וביצועם וניהול עזבונות. כמו כן מטפל משרדנו בייצוג בבתי המשפט בענייני ירושה, ובכלל זה התנגדויות לקיום צוואות וענייני עזבונות אחרים.
בנוסף ערוך משרדנו למתן שירותי אפוטרופסות לגוף ולנפש ומטפל נאמנה בלקוחותיו החסויים וליווי בני משפחתם בהליכים הכרוכים בכך.

מוניציפאלי

משרדנו מספק שירותים לרשויות מקומיות, חברות עירוניות ותאגידי מים וביוב כמו כן, מספק משרדנו שירותים משפטיים לחברות ויחידים בהתנהלותם מול רשויות מקומיות ומול גופים העורכים מכרזים.

בתחום דיני המכרזים, מתמחה משרדנו הן בליווי גופים העורכים ומפרסמים מכרזים והן בליווי מציעים במכרז.

למשרדנו נסיון בייעוץ משפטי לתאגידים עירוניים, ולדירקטוריונים של תאגידים עירוניים.

בנוסף, עורכי הדין במשרדנו הינם בעלי ידע משפטי מקיף בתחום תאגידי המים והביוב ובעלי ניסיון רב הן ביעוץ וליווי תאגידי מים וביוב והן בייצוג חברות ולקוחות פרטיים מול תאגידי המים והביוב.

גישור

משרדנו ערוך לקיים הליכי גישור, הן בתחום המשפחה והן בתחום העסקי.

גישור ארגוני – משרדנו מסייע לארגונים ועסקים שונים ע"י ניהול הליכי גישור ארגוניים במחלוקות קיימות, הכשרת מנהלים לניהול שיח גישורי במסגרת העבודה השוטפת, על מנת לצמצם מחלוקות.

גישור עסקי – משרדנו מסייע ללקוחותיו בגישור בנושאים עסקיים, הן בבניית עסקים משותפים והן במקרים בהם נתגלעו מחלוקות בין שותפים עסקיים. מטרת הגישור הינה לאפשר לצדדים להגיע להסכמות בדרכים פתוחות ויצירתיות, ותוך שמירה על מערכת היחסים בין הצדדים.

גישור גירושין – הליך גישור לגירושין מאפשר לבני זוג ליישב את המחלוקות והקונפליקטים ביניהם, בדרך של שיח, בהסכמה, בהתאם לצרכים האינדיבידואליים והמשפחתיים. במסגרת הליך הגישור באים לידי ביטוי כלל הצרכים המשפחתיים, הן של בני הזוג והן של ילדיהם ובין השאר מגובשת תכנית הורות.  הליך הגישור כולו נערך בליווי של עורכת דין מגשרת ניטרלית אשר תפקידה לסייע ולקדם את בני הזוג.

גישור להסכם ממון –  עריכת הסכם ממון הינה תהליך מורכב, הן מהבחינה המשפטית והן מבחינת מערכת היחסים. משרדנו מציע שרותי גישור לעריכת הסכם ממון, המאפשרים בניית הסכמה בצורה אפקטיבית ונעימה תוך שמירה על מערכת היחסים הזוגית.

רוצים לשמוע עוד? כתבו לנו

ערכים וחזון

מקצועיות משפטית

הבנה עסקית ורשת קשרים