מהי נקיטת עמדה ומדוע בחרנו לנהוג כך

אנו מאמינות שעל כל אדם לקחת אחריות על הנעשה בסביבתו, ולפעול להובלה של שינויים חברתיים ותרבותיים במקום בו הוא רואה שקיים צורך בשינויים כאלה.

כעורכות דין אנו סבורות שיש בידינו כלים מקצועיים לחולל שינויים כאלה.

בחרנו לנקוט עמדה בתחומים הקרובים לליבנו, ולהוביל ולקדם שינויים חברתיים, כלכליים ותרבותיים.

כל פעילותנו במסגרת נקיטת העמדה נעשית בהתנדבות מלאה.

אנו מאמינות, שהידע, הנסיון, הקשרים ומערכות היחסים הבין-אישיים שאנו צוברות במהלך פעילותנו בתחומי נקיטת העמדה, כמו גם הבעת הדעה החברתית והמוסרית המגולמת בנושאים אלה, משרתים את לקוחותינו ומביאים אנרגיה של עשיה והצלחה גם לתחומי הפעילות של משרדנו.

ליווי ארגון "כוח לעובדים"

משרדנו מכיר בחשיבותו של כח עבודה מאורגן ובחשיבות השמירה על זכויות העובדים וקידומן.

משרדנו מלווה את ארגון כח לעובדים ביעוץ משפטי בקשר עם התאגדויות עובדים במגזר הפרטי. לאחרונה נחתם הסכם קיבוצי שני מסוגו בעולם ההיטק בחברת שורקומפ. משרדנו ליווה את ארגון כח לעובדים בקידום ויצרת ההסכם ועד לחתימתו. לינק לכתבה:
אנו שואפות לקדם שינוי בתרבות העבודה בישראל באמצעות תרומתנו בתחום זה.

תנועת "ישראל יקרה לנו" (ע"ר)

כחלק מפעילותנו לקידום הצדק החברתי-כלכלי במדינת ישראל, ליווה משרדנו את תנועת ישראל יקרה לנו, ממוביליה של "מחאת הקוטג'", בקיץ 2011.

תנועת ישראל יקרה לנו פעלה במטרה להוזיל את יוקר המחיה בישראל בתחומי המזון, הדיור, מלחמה בריכוזיות ושמירה על אוצרות הטבע של מדינת ישראל לטובת כלל הציבור הישראלי. התנועה יזמה פעילויות רבות לקידום מטרותיה.

תנועת ישראל מחר (חל"צ)

תנועה חברתית, חוץ פרלמנטרית, שקמה בהמשך ישיר למחאה החברתית שפרצה בישראל בקיץ 2011, בהובלת דפני ליף.  התנועה נוסדה במטרה להמשיך ולקדם את העקרונות והרעיונות שהוצפו בתנועת המחאה תוך כדי שמירה על צביון אזרחי א-מפלגתי. משרדנו ליווה את דפני ליף ומובילי המחאה בימי המחאה החברתית וכן בתהליך הקמתה של החל"צ ישראל מחר.

360 – חממה לעסקים חברתיים (ע"ר)

עסק חברתי הינו עסק שהוקם כדי לפתור או לצמצם בעיה חברתית.

בשונה ממודל פילנתרופי, הנשען על תרומות, עסק חברתי מפעיל מודל עסקי – כדי לממש את מטרתו החברתית.

לכן, עסק חברתי יפעל כעסק למטרות רווח, אך לא למיקסום הרווח. עסק חברתי (מוצלח) מבטיח את הקיימות של המטרה החברתית לשמה הוקם.

את 360 – החממה לעסקים חברתיים הקמנו בשיתוף עם מינגה, הזירה לעסקים חברתיים, במטרה לקדם את עולם העסקים החברתיים.

בכדי לעשות זאת בצורה הטובה והיעילה ביותר, חיברנו לחממה חלק מרשת הקשרים של משרדנו והרכבנו ל-360 מועצה מייעצת של  אנשי עסקים וחזון, המעורים במשק הישראלי ונרתמים לקידום היוזמות.

יו"ר המועצה המייעצת של 360 הינו מר תמיר פרדו, ראש המוסד בין השנים 2011 – 2016.

לקריאה נוספת על החממה, המודל בו היא פועלת, חברי המועצה המייעצת שלה ושותפי האימפקט שלה, אתם מוזמנים להכנס לאתר החממה.

Come True – פרוייקט חינוכי לילדי דרום סודן

עו"ד לאה מילר-פורשטט מובילה, יחד עם ד"ר רמי גודוביץ', פרוייקט חינוכי בדרום סודן. מטרת הפרוייקט היא לדאוג לחינוכם והשכלתם של הילדים הדרום סודנים שגורשו מישראל עם משפחותיהם בקיץ 2012. בהחלטה משותפת עם הורי הילדים, שנתקבלה בפגישה בג'ובה בחודש אוגוסט 2012, הוחלט לגייס תרומות על מנת לשלוח את הילדים לפנימיות באוגנדה. כנגד השיקולים של הריחוק מהבית והעלות הגבוהה, ושיקולים אידאולוגיים של סיוע לדרום סודן הצעירה והמתפתחת, עמדו שיקולים כבדי משקל הנוגעים לטיב החינוך וההשכלה, כמו גם לבטחון התזונתי, התברואתי והרפואי של הילדים.

נציגים של הורי הילדים נסעו לקמפלה, בירת אוגנדה, וביקרו במספר פנימיות. לפי החלטת ההורים נבחר בית הספר Trinity Primary School כבית הספר הייעודי לקליטת הילדים.

בסיוע תרומות שגוייסו בישראל, בעיקר מתורמים שהביעו רצון "לאמץ ילד" ולממן את חינוכו והשכלתו על מנת להבטיח לו עתיד טוב יותר, לומדים היום בבית הספר 170 ילדים דרום סודנים, שרק בשנה שעברה למדו בבתי ספר כאן בישראל.

מטרתנו היא להוסיף ולגייס כספים על מנת לשלוח עוד ילדים מהקהילה לבית הספר באוגנדה, וזאת עד להקמתו של בית ספר ראוי עבורם בדרום סודן.

הפרוייקט מתבצע במסגרת עמותת BECOME – עמותה רשומה בישראל, העוסקת בסיוע לילדים במדינות מתפתחות.

במקביל, אנו עוסקים בפיתוח פלטפורמה חינוכית ייחודית, שמטרתה סיוע לאנשי חינוך בשילוב ילדי פליטים ומהגרים בקהילותיהם, ויצירת ערך שיאפשר להם להשתלב כחברים תורמים ומועילים בקהילה.

מידע נוסף ניתן לקרוא באתר הפרוייקט